• تلفن تماس

  • آدرس ایمیل

عینک جدید گوگل Glass Enterprise Edition 2

عینک جدید گوگل

گوگل عینک جدید خود را با نام Glass Enterprise Edition 2 معرفی کرد. البته با دوربین بهتر و پردازنده قویتر به گفته کارشناس گوگل این هدست را به عنوان یک واقعیت افزوده شیشه ای (AR)، که پردازشگر قدرتمندتری را ارائه می دهد و دوربین را بهبود می بخشد معرفی کرد.

گوگل اولین نسخه این عینک فوق العاده را در سال 2013 معرفی کرد. ولی موفقیت تجاری کمی را به دنبال داشت. گوگل تصمیم گرفت یک عینک واقعیت افزوده شیشه ای را برای کارگران ساختمانی، و یا هرکسی که نیاز به دست های آزاد دارند بسازد، و این هدف را به نتیجه رسانده است.

در حالی که در Glass2 هیچ تفاوت قابل توجهی از نظر طراحی با نسخه قبلی وجود ندارد، ولی این دستگاه مبتنی بر Android جدید دارای پیشرفت های مختلف سخت افزاری، از جمله Qualcomm Snapdragon XR1 جدید است.

گوگل گفته است پردازنده از الگوریتم های یادگیری ماشین در دستگاه برای بهبود دید رایانه پشتیبانی می کند.Glass2 داری باطری 820mAh که با اتصال کابل USB از قابلیت شارژ سریع استفاده میکند. Glass2 دارای یک دوربین 8مگاپیکسلی وصفحه نمایش 640×360 پیکسل و سه میکروفن داردو قیمت آن در حدود 999 دلار می باشد.

گوگل امیدوار است بازار را برای سری جدید عینک های ارزش افزوده خود در مرحله اول، برای سازمان ها و در مرحله دوم، برای عموم محیا سازد. باید دید این بار بازار به عینک جدید گوگل پاسخ مثبت می دهد یا نه.

منابع: google,computerworld.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0